Національний банк та Aflatoun International працюватимуть над підвищенням фінансової грамотності дітей та молоді України
18 вересня 2023

Національний банк України та міжнародна фундація «Aflatoun International» (Нідерланди) домовилися про поширення соціальної та фінансової освіти серед дітей та молоді України. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння між Національним банком та Aflatoun International (далі – Меморандум) підписано на початку вересня.

Aflatoun International – це міжнародна організація, яка прагне розширити можливості дітей та молоді завдяки соціальній та фінансовій освіті.  Заснована у 2005 році, ця міжнародна фундація охоплює понад 10 мільйонів дітей у понад 100 країнах, змінюючи життя та спільноти по всьому світу.

Мета спільної роботи – формування здорової фінансової культури серед дітей та молоді України, підвищення їх рівня фінансової грамотності, що передбачає оволодіння певним комплексом знань, вмінь, навичок, ставлення та поведінки, який дає змогу людині щодня ухвалювати власні обґрунтовані фінансові рішення та в результаті сприятиме досягненню особистого та національного фінансового добробуту.

Aflatoun International допомагатиме Національному банку з:

  • наданням технічної підтримки та доступу до авторських навчальних посібників із соціальної та фінансової освіти і навчального плану для дітей та молоді;
  • обміном досвідом та знаннями з викладання фінансової грамотності;
  • можливостями адаптації та перекладу українською мовою авторських навчальних посібників із соціально-фінансової освіти та навчального плану для дітей і молоді.

Дослідження, проведене проєктом USAID «Трансформація фінансового сектора» спільно з Національним банком серед дорослого населення України у 2021 році, продемонструвало, що 79% українців хочуть, щоб їхні діти навчалися фінансовій грамотності у школі. Діти також підтримують подібне навчання. Згідно з опитуванням, яке Національний банк провів цього року серед підлітків, 86% із них вважають, що говорити про гроші у школі потрібно, а розпочинати навчання з фінансової грамотності пропонують ще в дитячому садочку. Саме тому Національний банк у співпраці з міжнародною фундацією «Aflatoun International» планує підготувати навчальні програми та посібники не тільки для школярів, а й для дошкільнят.

Текст повної новини тут.