Українські педагоги проявляють велику активність у розвитку благодійності, зокрема шляхом участі у благодійних заходах, організації збору коштів та надання підтримки потребуючим. Своєю роботою педагоги не лише надають практичну допомогу, а й навчають молодь розуміти важливість соціальної відповідальності та активної громадянської позиції.
До таких висновків спеціалісти НБУ дійшли, аналізуючи результати благодійних заходів, які Національний банк України проводив серед навчальних закладів у минулому році. Детальний аналіз тут.
Одним із таких заходів є Марафон добрих справ, проведений Національним банком України у 2022 році. Цей марафон залучив близько 700 навчальних закладів, які проявили активність у різних благодійних напрямах. Його учасники надсилали інформацію про добрі справи, зроблені навчальними закладами протягом 2022 року.
Ось у яких напрямах вони працювали:
Найбільше добрих справ у 2022 році (69%) були спрямовані на допомогу Армії. Крім добрих справ, пов'язаних із військовими потребами, навчальні заклади допомагали людям поважного віку, дітям, людям з інвалідністю, тваринам і робили добрі справи, спрямовані на захист довкілля.
Всього учасники Марафону добрих справ реалізували та/чи долучилися до 3 533 благодійних ініціатив протягом 2022 року. Найактивніше долучалися до добрих справ навчальні заклади Дніпропетровської, Черкаської, Харківської, Полтавської, Рівненської, Львівської областей.
У межах благодійної акції НБУ зі збору монет на допомогу ЗСУ "Смілива гривня", що відбулася у 2022 році, вдалося зібрати 5 млн гривень, із них понад 4 млн гривень зібрали на допомогу армії саме завдяки зусиллям педагогів. Педагоги заохочували дітей та батьків до благодійності, попри те, що в період, коли проходила акція, лише 15% закладів освіти працювали очно, 33% — дистанційно, 51% — змішано, поєднуючи очне та дистанційне навчання.
Загалом до акції долучилися понад 2 400 організацій, із них 1 950 (81%) — це навчальні заклади.
Участь педагогів у благодійних заходах та навчання учнів цінним навичкам благодійності та фінансової грамотності відіграють важливу роль у формуванні сильного суспільства. Організація благодійних заходів у навчальних закладах дає змогу робити добрі справи всім небайдужим громадянам.
Дякуємо всім педагогам за вашу роботу – завдяки вам благодійний рух на місцях є організованим, ефективним та потужними.