2 вересня - День народження української гривні
2 вересня 2023

Сьогодні українська гривня відзначає свій 27 рік перебування в грошовому обігу.

2 вересня 1996 року Національний банк України розпочав грошову реформу, в результаті якої в обіг була введена гривня та її сота частина – копійка.

Обмін купонів українських карбованців на гривні тривав з 2 до 16 вересня. Співвідношення обміну було 100000 купонів українських карбованців на 1 гривню.
Впродовж 2-х тижнів в обігу одночасно перебувало дві грошові одиниці. Але з 17 вересня єдиним законним платіжним засобом стала гривня.

До кінця 1997 року українці, які не встигли обміняти купони українських карбованців до 16 вересня, могли звернутись до найближчого регіонального управління Національного банку та обміняти їх на новенькі гривні.

Сьогодні в обігу перебуває 10 номіналів банкнот гривні. Банкноти номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50 та 100 гривень Національний банк ввів в обіг у 1996 році. Банкнота номіналом 200 гривень залишалась резервною і лише у 2001 році потрапила до гаманців українців. Пізніше, у 2006-му році в обіг було введено банкноту номіналом 500 гривень, а в 2019-му – 1000 гривень.

Цього року ми підготували для вас захоплюючу програму, яка включатиме як вебінари, майстер-класи, віртуальні екскурсії, які проходитимуть в онлайн форматі, а також пішохідні екскурсії для студентів та людей старшого віку.

Святкова програма розпочнеться з онлайн зустрічей із науковцями та дослідниками, які розкриють різні питання грошового обігу України.

Ось неповний список тем вебінарів, які ми запрошуємо вас відвідати:

  • Україніка в світовій нумізматиці та боністиці
  • Прикраси з монет та дукачі в українському традиційному костюмі
  • Образ Кобзаря в художній медалі
  • Мандруємо Києвом ХІІ століття разом з археологом 
  • Родові герби Наримунтовичів в монетному карбуванні міста Белз

Для того, щоб відвідати ці захід та інші заходи необхідно перейти на програму та клікнути на назву заходу.

Онлайн-програма до Дня гривні включає заходи для дітей початкової, середньої та старшої школи, вчителів, викладачів та студентів.

Офлайн-програма – передбачає екскурсії для студентів та людей пенсійного віку

Надалі впродовж чотирьох тижнів щодня відбуватимуться тематичні онлайн зустрічі, майстер-класи, та віртуальні тури у супроводі із гідом Музею грошей.